شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl | آریستک

آموزش تصویری شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl

در این مقاله قصد داریم شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl را به کسانی که قصد راه اندازی شبکه در خانه و یا شرکت خود دارند را با زبانی ساده آموزش دهیم. اگر فکر میکنید شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم کار سخت و پیچیده ای ست، بهتر است این دیدگاه را کنار بگذارید چرا که با اتکا به آموزش تصویری شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم adsl که در این مقاله ارائه میدهیم، شما را تشویق میکنیم که همین امروز و با اعتماد به نفس بالا، کامپیوترهای خانه و یا اداره خود را شبکه کنید.

کاربردهای شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم

هر شخصی بسته به نیاز خود ممکن است اهداف خاصی را از شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl دنبال کند. در اینجا به چند مورد از کاربردهای مرسوم شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl را اشاره میکنیم:

 • اگر قصد دسترسی به اطلاعات کامپیوترهای شرکت و یا محل کار خود را دارید، بوسیله شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم، علاوه بر دسترسی به فایلهای کلیه کامپیوترها، میتوانید روی تک تک آنها نظارت و کنترل داشته باشید و برای هر یک محدودیت های خاصی را تعیین کنید. اگر نیاز به مشاوره برای نصب و راه اندازی شبکه اداره خود هستید، میتوانید با کارشناسان متخصص آریستک تماس بگیرید.
 • با خرید کامپیوتر و یا لپتاب جدید، اگر قصد تبادل اطلاعات با حجم بالا از کامپیوتر قدیمی به لپتاب جدید داشته باشید، با توجه به محدودیت فضا و سرعت انتقال اطلاعات در وسایل ذخیره سازی مرسومی مثل usb، هارد اکسترنال و… تا چه اندازه میتوانید برای اینکار وقت و هزینه کنید؟ یا باید متحمل صرف هزینه گزاف برای خرید یک هارد اکسنرنال گرانقیمت با ظرفیت بالا شوید، یا اینکه بوسیله یک یا چند فلش یو اس بی، چندین مرتبه فایلهای خود را به لپتاب جدید منتقل کنید که این روش نیز بسیار وقت گیر میباشد. اما شما بکمک شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم adsl میتوانید بطور مستقیم فایلهای خود را بین دو کامپیوتر خود جابجا کنید. پس اگر قصد اشتراک گذاری و تبادل اطلاعات با حجم بالا بین دو کامپیوتر دارید، به شما پیشنهاد میکنیم که روش های نحوه شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم را یاد بگیرید.
 • اگر اهل بازیهای رایانه ای گروهی هستید نیاز مبرم آماده سازی بسترهای ارتباطی و شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم پیدا میکنید تا بتوانید از قابلیت چند کاربره بودن گیم های گروهی استفاده کنید.

 

مطالعه این صفحه به شما پیشنهاد میشود: استخدام گرافیست و طراح گرافیک در شرکت آریستک

شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم

همانطور که در قسمت کاربردهای شبکه کردن با مودم توضیح دادیم، شما به وسیله یک مودم adsl میتوانید برای دو یا چند کامپیوتر، شبکه راه اندازی کنید. اقداماتی که باید برای راه اندازی و نصب شبکه بین دو کامپیوتر انجام دهید، شامل کارهای سخت افزاری و نرم افزاری میباشد. به عبارتی بهتر پیش از آنکه بخواهید اقدامی را در ویندوز انجام دهید، ابتدا باید بستر سخت افزاری لازم برای شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم را با فراهم کنید. بطور کلی برای پیاده سازی شبکه بین دو کامپیوتر، اقدامات زیر را باید به ترتیب انجام دهید:

 • تهیه مودم، کارت شبکه و کابل شبکه استریت
 • متصل کردن کامپیوترها به مودم
 • اعمال تنظیمات شبکه در ویندوز
 • اشتراک گذاری اطلاعات
شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl | آریستک

استفاده از کابل استریت در شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم

 

آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم به صورت تصویری

برای شبکه کردن بین دو یا چند کامپیوتر، وجود سوئیچ الزامیست اما خبر خوبی که برای شما داریم این است که نیازی به خرید سوئیچ ندارید! چرا که احتمالا دارای یک مودم adsl در منزل یا محل کار خود هستید و از آن برای اتصال به اینترنت استفاده میکنید. اکثر مودم های adsl در بازار دارای چهار پورت شبکه هستند و شما تا این تعداد میتوانید کامپیوترهای خود را به مودم متصل کنید. اما اگر قصد راه اندازی شبکه بین کامپیوترهای بیشتری را دارید، باید یک سوئیچ خریداری کنید.

لپتاب ها نیز معمولا دارای پورت شبکه هستند. بنابراین نیازی به تهیه کارت شبکه برای لپتاب ها ندارید. تقریبا تمام مدل های لپتاب در بازار دارای پورت LAN هستند؛ اما اگر از کامپیوتر رومیزی استفاده میکنید، تهیه کارت شبکه بمنظور شبکه کردن آن الزامیست. شما به وسیله کارت شبکه میتوانید از طریق کابلهای شبکه استریت و پورت LAN، با کامپیوترهای دیگر اتصال برقرار کنید و آنها را با یکدیگر شبکه کنید.

شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl | آریستک

استفاده از سوئیچ در شبکه کردن چند کامپیوتر

 

متصل کردن کامپیوترها به مودم

همانطور که قبلا اشاره کردیم، بیشتر مودم های adsl موجود در بازارهای ایران دارای چهار پورت LAN هستند. بعبارتی بهتر این مودم ها میتوانند از طریق کابل شبکه، به حداکثر چهار کامپیوتر متصل شوند. اگر در منزل و یا شرکت خود کمتر از پنج کامپیوتر دارید، براحتی میتوانید بوسیله مودم adsl شبکه خود را راه اندزای کنید. برای اینکار کافیست مانند عکس زیر، با یک کابل شبکه استریت، پورت LAN هر کامپیوتر را به درگاه شبکه مودم adsl متصل کنید.

شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم | آریستک

پورت های مودم ADSL

 

تنظیمات شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl در ویندوز

یرای شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم، باید تنظیماتی را برای نام هر کامپیوتر و ip آنها اعمال کنید و سپس شروع به شبکه کردن کنید. در اینجا مراحل آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم را را مرحله به مرحله برایتان توضیح داده ایم:

1- ابتدا باید برای هر کامپیوتر، یک اسم اختصاصی در نظر بگیرید. اگر قبلا اسم یکسان برای هر دو کامپیوترتان تعیین کرده اید، باید اسم یکی از کامپیوترها را تغییر دهید. در ویندوز خود مسیر زیر را دنبال کنید:

Control panel > system and security > system > advanced system settings

2- در قسمت computer name دکمه change را را کلیک کنید یک اسم دلخواه برای کامپیوتر خود مشخص کنید.
3- در قسمت member of نوع شبکه خود را workgroup انتخاب کنید و یک اسمی برای آن انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl، نام شبکه workgroup در هر دو کامپیوتر باید یکسان باشد.

شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl | آریستک

تنظیمات شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl

 

4- حالا باید برای هر کامپیوتر یک ip اختصاصی و ثابت تعریف کنید که میتوانید برای اینکار از دو روش متفاوت استفاده کنید. روش اول مربوط به تنظیمات تخصصی رزور ip در سرویس DHCP مودم میباشد که در آینده ای نزدیک آموزشات لازم در این زمینه را ارائه میکنیم. روش دوم که روشی آسان و مرسوم میباشد، مربوط به تعریف ip اختصاصی در ویندوز میباشد. مسیر زیر را در کامپیوتر اول دنبال کنید:

Control panel > network and internet > network and sharing center > local area connection

5- در پنجره local area connection status دکمه properties را بزنید تا پنجره local area connection properties شوید.
6- روی گزینه internet prorocol versin 4 دبل کلیک کنید.

شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl | آریستک

تنظیمات شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl

 

7- در قسمت ip address باید یک آی پی مشخصی را برای دو کامپیوتر خود وارد کنید. دقت داشته باشید که برای شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم adsl، نباید از ip های یکسان استفاده کنید. برای اعمال تنظیمات شبکه در کامپیوترهای خود از عکس زیر استفاده کنید.

شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl | آریستک

 

8- ویندوز هر دو کامپیوتر را ری استارت کنید. پس از اجرای ویندوز مشاهده میکنید که هر دو کامپیوتر شبکه شدند.

نکاتی که تازه کارها همیشه فراموش میکنند

اشتباهات مرسوم اکثر کسانی که برای اولین بار اقدام به شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl میکنند را در این قسمت برایتان تدارک دیده ایم. این نکات، همان قلق های شبکه کردن کامپیوترها با مودم محسوب میشود که اگر اطلاعات کافی روی این نکات نداشته باشید ممکن است هنگام شبکه کردن کامپیوترهای خود با مشکلات جدی روبه رو شوید.

 • Ip هایی که در قسمت ip address وارد میکنید باید در رنج ip های مودم باشد.
 • subnet mask بطور خودکار تکمیل میشود.
 • در default gateway باید ip مودم را وارد کنید که معمولا 192.168.1.1 میباشد.
 • برای آدرسهای DNS server باید از ip مودم استفاده کنید. لذا مقادیر را دقیقا همانند عکس وارد کنید.
 • به هیچ عنوان غیر فعال کردن DHCP را پیشنهاد نمیکنیم. زیر ممکن است در آینده با مشکلات تازه ای روبه رو شوید.
 • هنگام شبکه کردن، فایروال ویندوز و آنتی ویروس هر دو کامپیوتر را غیر فعال کنید.

سخن پایانی برای شما فرهیختگان

در این مقاله، آموزش تصویری شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم adsl را در هشت مرحله بیان کردیم. اگر تمام مراحل این مقاله را به درستی انجام داده باشید، براحتی میتوانید یک شبکه برای کامپیوترهای خود راه اندازی کنید؛ مدیریت بهتری روی منابع آنها داشته باشید و وظایف متنوعی را برای کاربران شبکه تعیین کنید. همچنین شما با شبکه کردن چند کامپیوتر با مودم adsl و راه اندازی سرور، علاوه بر تبادل و به اشتراک گذاری اطلاعات با سرعت بسیار بالا، میتوانید برای هر کاربر شبکه دسترسی و محدودیت های خاصی تعیین کنید و ضریب امنیت  شبکه شرکت خود را نیز بالا ببرید.

امیدواریم این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. سوالات و مشکلات خود را درباره شبکه کردن با مودم ADSL را میتوانید به انتهای همین صفحه مراجعه کرده، دیدگاه خود را ثبت کنید و  در کمتر از 24 ساعت پاسخ خود را دریافت کنید. یا اینکه میتوانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره نصب و راه اندازی شبکه کارشناسان آریستک بهره مند شوید.

172 پاسخ
 1. دانلود فیلم می گوید:

  سلام
  آموزش خوبی بود ، فقط تنظیمات برای شیر کردن فایلها و پرینتر رو نگذاشتید ، اگه بذارید ممنون میشم.

  پاسخ
 2. حمید می گوید:

  باسلام هنگام می که می خواهم اکانت طرف مقابل راباز کنم ارور میده وباز نمی شه

  پاسخ
  • محمد اسکندری می گوید:

   لطفا خطای خود را به صورت کامل بنویسید که هم مشکل شما برطرف شود و هم اگر دوستان دیگر با این خطا ها مواجه شدند به سرعت از همین راهنما استفاده نمایند.

   پاسخ
 3. حامد می گوید:

  سلام و با تشکر از توضیحات خوب شما
  فقط یه سوال از طریق وایفا چه طوری به مودم وصل باشم که داخل work group قرار بگیرم
  ای پی لپ تاپ رو ست کردم نشد ایا باید کار دیگه ای هم انجام بدم
  تمامی مراحل بالا رو هم انجام دادم اما به دسکتاپ وصل نشدم

  پاسخ
 4. حمید رضا نجفی می گوید:

  سلام حتما باید به خط تلفن وصل باشه یعنی ایت‌رنت داشته باشیم یا لازم نیست فقط به مودم احتیاج دارم

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   آقای نجفی با سلام و با تشکر از شما که دیدگاه خودتون رو ارسال کردید

   مودم اینترنت شما اصولا برای چند کار ساخته شده است که مهمترین آنها امکان اتصال چند کامپیوتر به اینترنت و همچنین اتصال این چند کامپیوتر با یکدیگر است ، یعنی اگر فقط دستگاه مودم اینترنت شما فعال باشد و به اینترنت دسترسی نداشته باشید ، زیر ساخت لازم برای دسترسی این چند کامپیوتر با هم به همین سادگی ایجاد شده است.

   و فقط شما بایستی موارد آموزش داده شده را رعایت کنید تا از یک شبکه خانگی کوچک نهایت استفاده را ببرید.

   در صورتی که در مورد نحوه تنظیمات سوال دیگری دارید آریس تک درخدمت شماست.

   پاسخ
 5. sad می گوید:

  سلام
  خسته نباشید
  من ویندوز7 استفاده میکنم ولی local area connection پیدا نکردم.مشکل کجاست؟
  ممنون

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام و خدا قوت

   به احتمال درایور کارت شبکه شما برای شبکه کردن کامپیوتر نصب نیست برای اطمینان از نصب آن ابتدا از دستور زیر ncpa.cpl در قسمت استارت ویندوز با قسمت run ویندوز استفاده نمائید در صورتی که هیچ آیکونی در این قیمت با نام local area connection وجود نداشته باشد به این معنی است که درایور آن در سیستم نصب نیست و باید به قسمت device manager خود بروید و درایور مورد نظر را شناسایی و نصب نمائید.

   در صورتی که نیاز به نصب درایور کارت شبکه دارید اطلاع دهید تا درایور کارت شبکه برای شما تهیه شود و به صورت رایگان آن را دانلود نمائید.

   منتظر ارسال نظرات دیگر دوستان در این پست هستیم.

   پاسخ
 6. عادل می گوید:

  با سلام و عرض ادب و احترام
  آیا شبکه ی داخلی که توسط مودم ایجاد میشود(تعداد ۷ کامپیوتر) جوابگوی تبادل اطلاعات با حجم بالا را هم دارد؟

  با سپاس فراوان

  پاسخ
  • محمد اسکندری می گوید:

   سلام. بله دوست عزیز.
   با استفاده از کابل شبکه می تونید تبادل اطلاعات با حجم بالا رو در کمترین زمان ممکن انجام بدین.
   موفق باشید

   پاسخ
 7. یونس می گوید:

  با سلام
  میشه برای شبکه کردن بازی ها بین چند لپ تاپ،، یک لپ تاپ رو به عنوان سرور هات اسپاتش رو بسازیم و بقیه با وای فای بهش وصل بشن؟حین بازی lag نمیده؟؟
  (بازی هایی مثله dota با call of duty)

  پاسخ
 8. هاشم می گوید:

  سلام
  من گیم نت دارم و اینترنت گرفتم مودم رو با کابل به هاب شبکه وصل کردم میخوام همه سیستمام اینترنت داشته باشن ممنون میشم راهنمایی کامل بکنید
  ازونجایی که از نرم افزار اسمارت لانچ استفاده میکنم آی پی ها همه درسته و در یک رنج هستن ولی وقتی مودم رو به سویچر یا همون هاب وصل میکنم هیچ کدوم از سیستما حتی سرور نمیتونن مودم رو شناسایی کنن

  پاسخ
 9. فرشاد می گوید:

  با سلام.دوستان یک سؤال دارم.با یک هاب میشه چند کامپیوتر و چند کنسول ایکس باکس وان یا پی اس 4 رو در آن واحد شبکه و استفاده کرد؟ یعنی با هم تداخل میکنند یا نه؟

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام

   بستگی به هاب سوئیچتون داره که چند پورت است.
   هاب سوئیچ ها البته دیگه استفاده ای ندارند و سوئیچ استفاده می شود و به صورت 5 پورت 8 پورت 16 پورت 24 پورت و 48 پورت است.

   با تشکر

   پاسخ
 10. ارش می گوید:

  سلام و عرض ادب
  میخواستم بدونم ایا بوسیله مودم میشه لپتاب و کامپیوتر رو بهم شبکه کرد به اینصورت که لپتاب بصورت وایفا به مودم وصله وکامپیوتر از طریق کابل شبکه ؟
  و نیاز به نصب کارت شبکه هم دارم چون این قسمت رو local area connection ندارم اگه کمکم کنین لینکشو بدین ممنون میشم
  باتشکر از زحماتتون مرسی

  پاسخ
 11. ارش می گوید:

  سلام و عرض ادب
  میخواستم بدونم ایا بوسیله مودم میشه لپتاب و کامپیوتر رو بهم شبکه کرد به اینصورت که لپتاب بصورت وایفا به مودم وصله وکامپیوتر از طریق کابل شبکه ؟
  و نیاز به نصب کارت شبکه هم دارم اگه کمکم کنین لینکشو بدین ممنون میشم
  باتشکر از زحماتتون مرسی

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام به شما که نظراتتون رو ارسال می کنید که دیگران هم از نظرات شما استفاده کنند.

   خب ، بریم سراغ جوابتون تا دیر نشده …

   درسته برای اتصال کامپیوتر و لپ تاپ می تونید اگه مودمتون وای فای داره (بعضی از مودم ها وای فای ندارند) لپ تاپ رو از طریق وای فای و کامپیوتر رو از طریق کابل شبکه به پورت های مودم وصل کنید و طبق آموزش تصویری شبکه کردن با مودم که خدمتتون آموزش داده شد ، اتصال رو برقرار کنید.

   اگر درایور لپ کارت شبکه وایرلس لپ تاپ یا کارت شبکه کابلی کامپیوترتون رو میخواید باید مشخصات لپ تاپ که اصولا مدل لپتاپتون و سیستم عامل یا ویندوز اون به همراه اینکه 32 بیتی یا 64 بیتی است و بفرمائید تا بتونیم لینک دانلود رو براتون به صورت دقیق ارسال کنیم.

   روز خوبی داشته باشید.

   پاسخ
 12. امین می گوید:

  سلام من همینکارا رو که گفتین انجام دادم کامپیوترام شبکه نشدن هیچ الان اینترنت هم وصل نمیشن.لطفا راهنمایی کنید. ضمنا مودم من وایمکس ایرانسل هستش که دوتا کابل lan داره

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام و با تشکر از شما که نام مودمتون رو هم می گید که بتونیم بهتر بهتون کمک کنیم ، برای اینکار ابتدا آی پی مودم رو بفرمائید و آی پی کامپیوتر ها رو هم که می خواید وصل کنید بفرمائید.

   پاسخ
 13. محمدرضا می گوید:

  باسلام
  آموزشتون بسیار عالی بود و خیلی قشنگ توضیح دادیدفقط اینکه برای مودم های 4 پورتی که وایرلس هم دارن تا چند لپ تاپ میتونه وصل بشه ؟یعنی 4 لپتاپ میتونه از طریق وایرلس به هم وصل بشن؟؟

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام به آقای محمد رضا
   ان شالله که روز خوبی داشته باشید

   خیر ، تعداد پورت های روی مودم برای اتصال به صورت کابلی است و برای اتصال به صورت وایرلس اصولا تا 32 کاربر می توانند متصل باشند ولی با توجه به قدرت مودم این عدد کم یا زیاد می شود ولی با توجه به استفاده خانگی حداکثر این عدد به 20 نفر میرسه ، یعنی شما از 4 پورت به صورت کابلی و 20 نفر به صورت بی سیم می توانند استفاده نمایند. از طرفی هم پهنای باند اینترنت شما بین این تعداد تقسیم می شود ، یعنی اگر 24 کاربر همزمان به وایرلس شما وصل باشند و شما اینترنت 10 مگ داشته باشید برای هر یک 426kb/s یعنی سرعت دانلود 53 کیلو بایت را می دهد. و این نکته رو فراموش نکنید که با مودم های معمولی نمی تونید بگید چه کسی چه قدر اینترنت استفاده کنه و فقط با دستگاه هایی که برای اینکار ساخته شده اند می توانید استفاده کنید برای اینکار می توانید به قسمت خدمات میکروتیک مراجعه نمائید.

   منتظر ارسال دیدگاه های دیگر دوستان هستیم.

   پاسخ
 14. Mta2012 می گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  تعداد ۴ کامپیوتر رو با سوییچ باهم شبکه کردم و برای اتصال یکی از اونها به اینترنت از طریق کارت شبکه usb وایرلس استفاده میکردم و چون توی مغازه از shareit زیاد استفاده میکنم گیرنده وایرلس رو بیشتر به همین خاطر استفاده میکنم
  یک هفته پیش بعد از خریداری اشتراک Adsl از یه جای جدید به مشکل برخوردم و اونهم اینه که سیستم کارت شبکه ها رو قاطی میکنه و درصورتیکه قبل از بوت ویندوز کارت Usb جدانشه سیستم به شبکه وصل نمیشه
  تنظیمات مودم رو با quick setup انجام دادم باز مشکل پابرجاست

  پاسخ
 15. Mta2012 می گوید:

  رنج ip شبکه و مودم هم یکی نیست
  چک کردم و حتی بازهم تغییرات دادم بازهم جواب نگرفتم

  پاسخ
 16. سید می گوید:

  سلام و خداقوت
  میخواستم با استفاده از اینترنت Wifi لپ تاپ از طریق اتصال کابل LAN از لپ تاپ به دستگاه iptv اینترنت بدم
  لطف میفرمایید راهنمایی کنید که چطور میشه شبکه کرد

  پاسخ
 17. محمد می گوید:

  سلام من این روش رو رفتم فقط قسمت dns چیزی وارد نکردم
  ولی کامپیوتر ها همدیگرو پینگ نمیکردن
  اگر dns رو پر کنم مشکل حل میشه

  پاسخ
  • محمد اسکندری می گوید:

   با سلام
   اگر امکان داره پیغامی که Ping میگه رو بگید تا بتونم مشکلتون رو حل کنم ولی در کل DNS برای شبکه های خیلی بزرگ استفاده میشه مثل اینترنت و یا سازمان های خیلی بزرگ اگر شما میخواید این سیستم ها فقط به هم متصل بشوند اصلا این مسئله به DNS مرتبط نیست.
   شما اول چک کنید که IP ها رو توی یک رنج دادید یا خیر
   با تشکر

   پاسخ
 18. سید محسن می گوید:

  با سلام . من به بوسیله یک مودم چهارپورت ، سه سیستم رو با هم شبکه کردم. یک سیستم سرور و دوسیستم دیگر بصورت شبکه با سرور(دوکامپیوترخانگی و یک لپ تاب). یه مودم هم داریم برای اینترنت که از اون هم یک کابل لن وصل کردم به مودم اصلی شبکه ، جهت استفاده تمام سیستم ها از اینترنت . حالا ی مشکل دارم همه سیستم ها اینترنت داره ولی لپ تاب که اون هم به شبکه وصل هست اینترنتش وصل نمیشه ، ولی به اتصالش به دیگر سیستم ها مشکلی نداره.

  پاسخ
  • محمد اسکندری می گوید:

   با سلام احتمالا شما Getway برای لپ تاپ Set نکردید
   اول ببینید که شما ارتباط با مودم رو دارید یا خیر برای انجام این کار باید IP مودم رو بدونید که معمولا همون 192.168.1.1 هست
   بعد از پیدا کردن IP مودم وارد محیط CMD شوید و دستور زیر را وارد کنید
   Ping 192.168.1.1
   اگر پیغام Replay frome 192.168.1.1 رو دریافت کردید یعنی ارتباط دارید
   اگر پیغام Time Out رو گرفتید یا فایروال نمیگذارد ارتباط داشته باشید یا مشکل می تواند قطعی کابل ، routing table و … باشد
   اگر پیغام Destination Host Unreachable رو داشتید حتما مشکل از نوع رنج IP شما و یا Getway میباشد
   امیدوار مشکلتون با این توضیحات حل شود

   پاسخ
 19. سجاد ماکو می گوید:

  سلام باتشکر به خاطر راهنمایتون
  با تنظیماتی که گفتین آیا میشه از هردوتا کامپیوتر به اینترنت وصل بشن و هم بشه بین شون انتقال داده بشه.

  پاسخ
 20. رضاشقاقی می گوید:

  باسلام خدمت دوست عزیز
  تمامی مراحل به ترتیب انجام شد ولی متاسفانه آیکون درایو شبکه فقط درقسمت administratorفعاله ووقتی به محیط وورک گروپ برمیگردیم درایو شبکه نمیاد .ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • محمد اسکندری می گوید:

   با سلام
   لطفا این رو هم مشخص کنید که شبکه شما دامینی هست یا ورک گروپ چون اگر دامینی باشه امکان داره Admin دسترسی رو بسته باشه
   ممنون

   پاسخ
 21. محمد رضا می گوید:

  سلام من بدون کارت شیکه و باسیم مودم خودم را به کاپیوتر وصل کردم ولی فقط میتونم برم توی مرورگر های خودم و نه بازی های کامپیوترم و نه چیز های دیگم اینترنت دارم لطفا کمک کنید

  پاسخ
  • محمد اسکندری می گوید:

   با سلام
   میشه لطف کنید و دقیق تر سوال رو مطرح کنید چون شما بدون کارت شبکه نمیتونید باسیم مودم رو به کامپیوتر وصل کنید
   با تشکر

   پاسخ
 22. جاوید می گوید:

  سلام زمانی که میخوام یکی از سیستم های موجود در شبکه را باز کنم وصل نمیشه ایراد نام و اسپل نام کامپیوتر مقابل رو میگیره

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام و وقت بخیر؛ اگر مشکل نام و اسپل را دارید می توانید به صورت زیر وارد کنید:
   User: .\administrator
   Pass: XXXXXXX

   که به جای XXXXXX پسورد کاربری مقصد را وارد کنید.

   توجه کنید که حتما باید نام و پسورد کاربری مقصد را وارد نمائید نه پسورد مبدا را !!

   پاسخ
 23. محمود می گوید:

  سلام من می خوام که چند تا کامپیوترو شبکه کنم در قسمت وورک گروپ چراغ وورک گروب خاموشه و من نمی توانم بره کامپیوتر ها اسم مشترک بگذارم

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام و وقت بخیر؛
   اولا که نباید دو کامپیوتر اسم یکسانی داشته باشند و اگر شما در قسمت ورک گروپ نمی توانید تغییر انجام دهید یعنی اینکه شما دستری کافی برای اینکار را ندارید و باید با کاربری administrator وارد ویندوز خود بشوید تا بتوانید این کار را انجام دهید.

   با تشکر

   پاسخ
 24. مجتبی می گوید:

  سلام
  ببخشید میشه یه فیلم آموزشی واسم بفرستید تا بتونم راحت تر این کارو انجام بدم

  پاسخ
 25. صادق می گوید:

  سلام. ممنون از اموزشتون . یه سوال داشتم اینکه من میخوام دو تا سیستم به هم وصل کنم ولی ویندوز یکیشون 32 و یکیشون 64 بیت هستند ایا مشکلی ایجاد نمیکنه ؟و چجوری پرینتر و برنامه حسابداری هلو رو در دو سیستم بهم وصل کنم ؟

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   سلام دوست گرامی؛ نه مشکلی بوجود نمی آورد ولی برای نصب پرینتر حتما باید برای هر سیستم درایور مخصوص به ورژن سیستم عامل را نصب نمائید.
   در مورد شبکه کردن نرم افزار هلو هم مشکلی نخواهید داشت چون به راحتی در فایل ستاپ این نرم افزار آی پی مقصد را به همراه آدرس و نام پایگاه داده را وارد می کنید و اتصال برقرار می شود.

   اگر مشکلی داشتید از همین طریق می توانید جویای مشکلتان باشید

   پاسخ
 26. حسین می گوید:

  سلام. مراحل رو انجام دادم ولی بعد از انجام کار که میخواهیم به کامپیوتر دیگر وصل بشیم یوزر و پسورد میخواست. باید چیکار کرد؟

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام

   دوست عزیز برای ارتباط دو کامپیوتر در شبکه (یعنی همین کاری که شما کردید) نیاز به احراز هویت وجود داره یعنی کامپیوتر درخواست کننده باید یک مدرک به کامپیوتر سرویس دهنده و یا مقصد نشان بده که مجوز لازم رو برای اتصال داره.

   برای اینکار شما روی همه کامپیوتر های خودتون یک یوزر تعریف کنید و پسورد همه اونها رو یکی بگذارید و برای وصل شدن از این کاربری استفاده کنید.

   در صورت داشتن سوالات دیگه درخدمت شما هستیم.

   پاسخ
 27. مهدی برزگر می گوید:

  سلام خسته نباشید من تمام مراحل رو انجام دادم ولی وقتی میخوام وارد آی پی اون یکی سیستم بشم خطا میده

  پاسخ
 28. رضا مستوفی می گوید:

  با سلام و سپاس از راهنمای شما
  سوال : اگر به جای مودم سوییچ بذارم و علاوه بر کابلهای شبکه دو کامپیوتر و نیز کابل مودم ای دی اس ال را هم به پورت سوییچ وصل کنم با توجه به نیاز جفت کامپیوترها به سرویس اینترنت ، تنظیمات و کانفیگ آی پی ها و گیت وی چه تغییراتی باید بکند ؟ انجام دادم شبکه برقرار شد ولی متاسفانه سرویس اینترنت جفت کامپیوترها ندارند

  پاسخ
  • محمد اسکندری می گوید:

   کاری که سوئیچ انجام میده تبادل اطلاعات بین کامپیوتر هاست نه دادن اینترنت به سیستم ها!
   اگر شما میخواید که سیستم ها هم اینترنت داشته باشند میتونید ازمودم استفاده بکیند در ضمن مودم کار سوئیچ رو هم انجام میدهد.

   پاسخ
 29. علیرضا می گوید:

  با سلام
  آیا میتوان از مودم adsl , ویا مودم سیم کارتی برای شبکه کردن یک دستگاه DVR و چند دستگاه کامپیوتر و لپ تاپ در واحد های یک آپارتمان استفاده شود و فقط امکان دسترسی هریک از واحد ها به تصاویر ضبط شده روی DVR و یا تصویر زنده دوربین های متصل به DVR فراهم شود. اگر امکان وجود دارد مودم مناسب و روش تنظیمات چگونه است.
  (منظور بدون و جود اینترنت )با تشکر

  پاسخ
 30. احمد می گوید:

  سلام باتشكر ازبرنامه اموزشي شما -سوال دوكامپيوترباويندوز7شبكه كردم ولي بجز يوزر بقيه اصلاعات بعدازشير دركامپيوتر ديگر فابل بازكردن نيست لطفا راهنمايي فرماييد باتشكر

  پاسخ
 31. امید می گوید:

  با سلام
  ممنون از راهنمایی و سایت خوب تون.
  من دو تا کامپیوتر دارم که از طریق وایرلس و مودم شبکه بودند. تا اینکه در اثر آپدیت درایورهای کاپیوتر A، این کامپیوتر از شبکه و پرینتر قطع شد. در این کامپیوتر در قسمت Computer name، قسمت Member of خاموش و غیر فعال است. چند بار تنظیمات شبکه و تغییر نام رایانه را انجام دادم ولی درست نشد. چکار باید کنم؟

  با تشکر

  پاسخ
 32. محمدعظیمی می گوید:

  سلام
  در پنجره local area connection status دکمه properties را بزنید تا پنجره local area connection properties شوید.
  6- روی گزینه internet prorocol versin 4 دبل کلیک کنید.
  در قسمت بالا internet prorocol versin 4 موجود نیست internet prorocol versin 6 موجود میباشد لطفا راهنمایی بفرمایید . با تشکر

  پاسخ
 33. سام شمس می گوید:

  سلام,من تمام مراحل رو انجام دادم,ولی وقتی میخام وارد کامپیوتر قدیمی بشم ازم یوسر و پس میخاد,میشه بگین دقیقا باید چه چیزی رو وارد کنم؟

  پاسخ
 34. بهمن اکبری می گوید:

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم با روشی که توضیح دادید میشه دوتا کامپیوتر و یک لپ تاب رو به هم وصل کرد یا نه و اینکه در این حالت سخت افزارهای لازمه برای شبکه کردن رو هم بگید
  باتشکر

  پاسخ
 35. قرباني می گوید:

  سلام ممنون از اين اموزش .ميشه بگيد اين طريق شبكه كردن باوينوز xp هم قابل اجرا هست يا نه و اطلاعات شير شده كامل در اختيار كل شبكه قرار ميگيره؟

  پاسخ
 36. برنا می گوید:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  1-من یه فرد مبتدی هستم میخوام چندتا کامچیوتر رو از طریق سوییچ شبکه کنم
  چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟؟
  2- و اینکه برای چند کامپیوتر که از یک مودم برا اینترنت استفاده میکنند چطور میشه حجم دانلود رو اختصاص داد؟؟
  متشکر از بابت پاسختون

  پاسخ
  • محمد اسکندری می گوید:

   در جواب سوال یک شما اگر همین روش های بالا رو ب خوبی بخوانید میتونید دو کامپیوتر رو با هم شبکه کنید
   در جواب سوال شماره دو برای کنترل پهنای باند و … باید از مودم های میکروتیک که قیمت مناسبی دارند رو خریداری کنید ک پیشنهاد نمیشه این کار رو انجام بدید این کار بیشتر برای شرکت هایی هست که کارمندان زیادی داره نه کاربران معمولی اینترنت

   پاسخ
 37. سیروس می گوید:

  با سلام و وقت بخیر. من به سه تا سیستمم IP دادم و هرسه تاشون اینترنت دارن اما درایو شبکه رو، فقط روی یک سیستم تونستم بسازم و بقیه سیستمها این درایو رو نمیشناسن. ممنون میشم راهنماییم کنید که آیا باید از بین سه سیستم یکیش رو سرور انتخاب کنم و در این صورت چطور این کارو باید انجام بدم یا باید تنظیمات مودم تغییر کنه؟ (در ضمن نیاز به توضیح داره که تنظیمات مودمم ppoe هست و IP هر سه سیستم دستی می باشد.)

  پاسخ
  • محمد اسکندری می گوید:

   دو مورد رو شما دقیق مشخص نکردید اول منظور شما از درایو شبکه چی هست دقیقا و دوم آیا کامپیوتر ها اینترنت دارند یا به یکدیگر متصل هستند
   اگز این دو مورد رو دقیقا مشخص کنید میتونم بهتر شما رو راهنمایی کنم

   پاسخ
 38. سمیه می گوید:

  س میش یک کامپیوتر مجهز باش و بقیه فقط مانیتور باشن ینی کیس نداشته باشن اینارو ب هم شبکه کرد؟هدف فقط تدریس مطالب است

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام به خانم سمیه

   اگر از س ، منظورتون سلام باشه فکر کنم بشه 🙂

   ولی باید توضیحات بیشتری بفرمائید تا بتونیم به صورت کامل به شما بگیم که چه مواردی رو انجام بدید

   با تشکر

   پاسخ
 39. دوستدار شما می گوید:

  با عرض ادب و سلام خدمت شما، و ممنون از اینکه با صبر و حوصله به سوالات دوستان جواب میدهید،سوال اول بنده در مورد مودم های”همراه”سیمکارتی مدل هواوی5785 ،که فاقد درگاهLAN میباشد،اما بااتصال کابلUSB به کامپیوتر،میتوان به نت وصل شد،ضمنا دارای وایفای نیز میباشد.آیا با این نوع مودم و مودمهای سیمکارتی وایفای،میتوان شبکه تشکیل داد،سوال دوم،تفاوت آیپی استاتیک و داینامیک،و از هر کدام در چه مواقعی استفاده میشود.از مشاوره شما به دوستان نهایت تشکر.

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام به شما دوست عزیز و ممنون که سوالتون رو به صورت کامل می پرسید تا دوستان دیگه هم بتونن از سوال شما استفاده کنن

   سوال اولتون “بله” است و زمانی که شما به صورت وای فای به مودمتون وصل بشید یه آی پی دریافت می کنید و کامپیوتر های بعدی هم به همین صورت و شما با وارد کردن آی پی سیستم مقابل می توانید تنظیمات مربوطه را طبق آموزش انجام دهید.

   در مورد سوال دومتون هم در شبکه دو نوع آی پی داریم که با توجه به گفته شما به استاتیک و داینامیک تقسیم بندی می شود؛ که به صورت خلاصه کلام و خیلی ابتدایی شما برای اتصال به کامپیوترهایی که از این اینترنت استفاده می کنند از بیرون از آن باید آی پی استاتیک تهیه کنید با یه مثال جریان رو براتون تعریف می کنم 🙂

   شما شرکت دارید و چندین کاربر در این شرکت کار می کنند و همه به اینترنت وصل هستند اگر کاربرها فقط بخواهند در اینترنت گشت و گذار کنند(یعنی به سرورهای گوگل یا سایتهای دیگر وصل شوند) نیاز به آی پی دارند تا بتوانند به آی پی مثلا سرور گوگل دسترسی داشته باشند و شرکت اینترنتی به آنها داده است ولی این آی پی دائما تغییر می کند و هربار برای اتصال به اینترنت با یک آی پی جدید اتصال پیدا می کند و فقط نیاز از از نوع آی پی داینامیک یا غیر ثابت استفاده شود چون استفاده کننده از اینترنت نیازی به ثابت بودن آی پی خود ندارد.

   ولی اگر شما در شرکت تان یک سرور (کامپیوتری که بتواند سرویسی در اینترنت یا شبکه داخلی ارائه دهد) و بخواهید دیگران که در اینترنت هستند به آن سرور وصل شوند بایستی آی پی استاتیک داشته باشید تا به آنها بدهید ، اگر آی پی شما دائما تغییر کند آنها نمی توانند به آدرس شما بیایند (مثل اینکه شما بخواهید برید سر کوچه نان تهیه کنید و هر روز که می خواهید نان بخرید آدرس نانوایی تغییر کند بعد از چند بار خسته می شوید و دیگر به آن نانوایی نمی روید) به همین خاطر باید آدرس آی پی این سرور ثابت یا استاتیک باشد به عنوان مثال آی پی سرور سایت http://www.aristec.net همیشه 178.33.205.104 می باشد و از نوع آی پی استاتیک است.

   در صورتی که در بیان موضوع سوالی دارید بفرمائید.

   پاسخ
 40. محمد از رایانه کاران می گوید:

  با سلام
  ممنون از ابن که وفت می ذارین برای ارتقاع اطلاعات دیگران،من خودم سعی می کنم خرید م رو از این افراد که به اطلاعات مردم کمک می کنند انجام دهم
  سپاس

  پاسخ
 41. امیر علی می گوید:

  سلام. ممنون از مطالبتون.
  میگم من ۶تا سیستم دارم که همه رو با کابل به سوییچر وصل کردم
  میخوام بدونم چطور سیستم رو به مودم adsl متصل کنم ؟
  چون جای کابلی که باید به مودم وصل بشه اشغال شده و به سوییچر وصل شده.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 42. محمد می گوید:

  با سلام. لطفا نحوه اشتراک گذاری فایلها و پرینتر رو میشه توضیح بدین؟
  و همچنین من تمام مراحل رو برای 2 کامپوتر رفتم اما هیچ اتفاقی نیفتاد… مودم وایرلس ایرانسل با دو پورت lan هستش.
  لطفا کمک کنید

  پاسخ
  • محمد اسکندری می گوید:

   سلام. تعداد درخواست اگه به حد مطلوب برسه، نحوه اشتراک گذاری فایل و پرینتر رو بطور کامل آموزش میدیم. در مورد سوال تون هم بهتر بود واضح تر مطرح میکردین مشکل رو.
   نام مودم، آی پی مودم و آی پی کامپیوتر ها رو هم که می خواید وصل کنید بگید تا راهنمایی تون کنیم.

   پاسخ
 43. مسیحا می گوید:

  واقعا عالی بود.دو کامپیوتر رو که وصل میکردم اینترنت شبکه قطع میشد.با این آموزش مشکل حل شد.

  پاسخ
  • حمزه می گوید:

   سلام،میشه بگویید چی جوری این مشکل را حل نمودید،من هم با چنین مشکل مواجه هستم
   باحترام

   پاسخ
 44. محمد می گوید:

  با سلام خدمت کارشناس محترم،،،اگر یکی از کامپیوترها کارت شبکه و وایفا نداشته باشد و با مودم جیبی یا همراه، که فاقد درگاه “لن” میباشد،،اما امکان اتصال به کامپیوتر از طریق کابل “یواس بی” را دارد ، میتوان مودم همراه را به آن کامپیوتر وصل کرد، و بین آن کامپیوتر و گوشی موبایل شبکه ایجاد کرد؟؟خواهشمندم در صورت امکان جواب دهید،از شما بخاطر آموزشهای مفیدتون کمال تشکر را دارم..ق

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام و روز بخیر

   سوالتان خیلی خاص است ، چون از 15 سال پیش تا الان تمامی کامپیوتر ها کارت شبکه “لن” روی مادربرد خود دارند ولی سوال را با فرض نداشتن و یا خراب بودن کارت شبکه ادامه می دهیم.

   در این صورت شما با اتصال کابل یو اس بی از مودم خود به کامپیوتر این اتصال را برقرار می کنید ، دیگر دوستان اطلاع داشته باشند که در این حالت با اتصال کابل usb ارتباط مودم با کامپیوتر برقرار می شود و در ویندوز شما یک کارت شبکه شناخته می شود و پس از نصب درایور این کارت شبکه که اصولا به صورت اتوماتیک انجام می شود شما تنظیمات شبکه را مانند تنظیمات فوق انجام می دهید و می توانید از این کامپیوتر به عنوان یک کاربر در شبکه خود استفاده کنید.

   همیشه راهی برای رسیدن به هدف وجود دارد.

   خدمات شبکه آریستک

   پاسخ
   • محمددوستدار شما می گوید:

    باسلام خدمت جناب احمدی ،کارشناس محترم.
    بنده در سوال قبل پرسیدم؛ امکان شبکه کردن یک کامپیوتر با یک گوشی اندروید را دارم یا خیر؟ اما برداشت بنده از جواب جنابعالی این است که، منظور شما،شبکه بین “دو کامپیوتر” میباشد.اما اگر شبکه کردن یک کامپیوتر با یک گوشی اندروید، از طریق مودم سیمکارتی جیبی دارای وایفای، “مدل هواوی مقدورباشد،پس بنابراین، بعد از انجام مراحل در کامپیوتر اول به عنوان سرور،،،، بنده که به جای کامپیوتر دوم، میخواهم از گوشی استفاده کنم، جهت تنظیمات و ثبتIPها درون تنظیمات گوشی، باید چه فرایندی بکار برم تا شبکه برقرار شود. قبل از هرچیز، از شما به خاطر لطف ومحبتی که به همراهان سایت دارید، ممنون و سپاسگذارم…البته که”با داشتن پشتکار”همیشه راهی برای رسیدن به “هدف” وجود دارد.

    پاسخ
 45. خسرو می گوید:

  با سلام اونجا که فرمودید :
  Ip هایی که در قسمت ip address وارد میکنید باید در رنج ip های مودم باشد.
  رنج رو از کجا باید بفهمیم؟؟؟

  پاسخ
 46. مقدم می گوید:

  سلام و خسته نباشید
  من دو تا کامپیوتر رو که یکی PC و دیگری لب تاب هستش که هر دو از ویندوز 10 و یک ورژن که تازه هم نصب شده اند طبق آموزش شما شبکه کردم تو اول کار هر دو سیستم خیلی حوب جواب میدن و میشه از هر دو سیستم فایل کپی کرد و …
  مشکل زمانی پیش میآد که ویندوز ها رو رستارت میکنی و با بالا آمدن سیستم ها تو قسمت شبکه همدیگر رو نمیشناسن و اسم کامپیوتر ها اونجا نشون داده نمیشه
  از طریق دستور ping هم که آی پی ها رو تو هر کدوم از کامپیوتر ها تست میکنم درست نشون میده و دستور ازتباط با اون یکی کامپیوتر تو هر دو سیستم هست ولی نمیدونم این ایراد از چی هست که مشکل پیش میاد و نمیشه کامپیوتر اول رو تو دوم و کامپیوتر دوم رو تو اول نشون بده

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام و تبریک سال نو 1397 به شما دوست گرامی

   ممکنه دو اتفاق پیش افتاده باشه که نیاز به توضیح بیشتر از جانب شماست:
   1- ممکنه نام کاربری و پسورد رو ذخیره نکرده اید که با هر بار ریستارت تنظیمات رو مجدد باید انجام بدید.
   2- ممکنه قسمت network discovery غیر فعال شده باشه.

   شما بهتره فایل های شیر شده را روی هر دو سیستم Map کنید تا اگر مشکلی پیش اومد سریعتر متوجه بشید.

   پاسخ
 47. هادی می گوید:

  ممنون از آموزشتون.اگر با مودم چند کامپیوتر رو شبکه کنیم آیا همه کامپیوتر ها اینترنت هم دارن؟اگه ندارن چیکار کنم که هم شبکه باشن هم اینترنت داشته باشن ؟لطفا اگه امکانش هست پاسخ رو برام ایمیل کنین

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   سلام دوست عزیز

   باید در قسمت تنظیمات دیفالت گیتوی و قسمت DNS اول ، آی پی مودم و در قسمت DNS دوم آی پی 4.2.2.4 را برای همه کامپیوتر ها انجام دهید .

   برای آموزش بیشتر می توانید آموزش تنظیمات مودم tplink یا dlink را بخوانید این قسمت را بخوبی توضیح داده ایم.

   پیشاپیش سال نو 97 را هم به شما تبریک می گوئیم.

   پاسخ
 48. ehsann می گوید:

  internet prorocol versin 4 من این گزینه رو ندارم ولی internet protocol versin (tcp/lpV4 دارم چیکار کنم

  پاسخ
 49. ariya می گوید:

  سلام ببخشید یکی از کامپیوترم ویندوزش xp ویکی دیگه ویندوزش 10 میخواستم ببینم میشه شبکه ایش کنم

  پاسخ
 50. ariya می گوید:

  داداش ip خود adslبزنم که جفتشو باید یک سان بزنم بعد یبار میگی نباید یکسان باشه ip هاباید مثل عکس بالا باشه

  پاسخ
 51. عارف رفیعی می گوید:

  با عرض سلام اول تشکر میکنم از سایت خیلی خوبتون من برای یه اداره 20 عدد کامپیوتر رو وصل کردم به سویچ شبکه و همشون اینترنت دارن البته اینترنت از طریق انتن شخصی تهیه شده حال میخوام سیستم هارو شبکه کنم که با وارد شدن به ای پی ها و خارج کردن از حالت اتوماتیک اینترنت اون سیستم قطع میشه راه حل چیه و ای پی سیستمی که میخوام به عنوان سرور باشه چجور تعیین کنم ممنون میشم مختصری توضیح بدید

  پاسخ
 52. صابر می گوید:

  سلام0 برای0 من0 این 0ارور0 رو0 میده0 میشه 0کمک0 کنین
  Network Error

  You do not have permission to access \\Ict-2\f. Contact your network administrator to request access.

  پاسخ
 53. shobeyr63 می گوید:

  سلام و درود عالی بود عالی
  سوالم اینه که آیا راهی وجود داره که کامپیوتر و لپتاپم رو شبکه نکنم و فقط این عمل رو انجام بدم که اطلاعات هارد لپتاپم رو از طریق وای فای مودو به سیستم دیگر کپی کنم یا خیر؟
  منظورم اینه که فقط کپیشون کنم و شبکه کردن احتیاجی نباسه
  داداشم قبلا توضیح داد و خودم حتی یه بار انجام دادم ولی یادم رفته
  درضمن کامپیوتری که میخام اطلاعات رو درونش کپی کنم هم از طریق کابل لن به مودم متصل هست
  خیلی عالی و روون آموزش دادید ممtنون عزیزان

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   سلام به شما

   این کاری که شما می گید “کامپیوتر مقصد که می خواهید اطلاعات رو کپی کنید با کابل لن به مودم وصل هست” رو بهش می گن شبکه کردن و اگر شما با وای فای وصل شید به مودم یعنی شما و مودم و کامپیوتر مقصد باهم شبکه اید.
   و در ادامه لپ تاپ رو به مودم وصل می کنید و اطلاعات هارد رو روی آی پی کامپیوتر مقصد کپی می کنید.

   روز خوبی داشته باشید

   پاسخ
 54. Maryam می گوید:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  دوستان کسی لینک کانال و گروه خوب در این مورد داره لطفا به این ایدی بفرستین@szframe ممنون

  پاسخ
 55. حسین می گوید:

  با سلام و تشکر از آموزش بسیار عالی تون
  ببخشید یه سوالی داشتم، وقتی دو سیستم با هم شبکه میشن و بدون هیچ خطا و نقصی عالی کار میکنن، وقتی که ویندوز یکی از سیستم ها رو پاک میکنم و دوباره نصب میکنم، درایورهای شبکه نشون داده میشه، امّا غیر فعال هستند، خواستم ببینم برای فعال کردن درایورها دوباره باید مراحل رو از اول انجام داد یا میانبر بهتری نیز وجود داره؟
  خیلی ممنون

  پاسخ
 56. Arash می گوید:

  سلام..بسیار خلاصه و کاربردی..متشکرم
  چطور میتونم سیستم خودم رو سرور کنم و برای باقی سیستم ها محدودیت بزارم؟

  پاسخ
 57. ghiasi می گوید:

  سلام دو تا لب تاپ را ا ز طریق وای فای شبکه گنیم ای پی تعریف می کنیم اینترنت یکی قطع میشود

  پاسخ
 58. علی می گوید:

  سلام مطابق اموزشهای شما دو کامپوتر راکه یکی با کابل به مودم adsl وصله ویکی هم از طریق وایرلس به مودم adsl وصله و اینترنتشو هم از اون میگیره شبکه کردم فقط در کامپوتر اول ip dns متفاوت از ip مودم asdlهستش و در شبکه کامپوترها همدیگر را پیدا میکنند ولی نمیشه متصل شد و از شون استفاده کرد اما پرینترهای شیر شده پرینت میدهند آیا مشکل از تفاوت ip های dns serverهتش یا جای دیگر. ممنون میشم زود پاسخ بدین

  پاسخ
 59. حمیدرضا می گوید:

  سلام خسته نباشید
  من از طریق این کارهایی که شما گفتید رو کامل انجام دادم ولی متاسفانه اول بازی که میشه سیستمم ارور میده و میندازه بیرون از بازی و اینکه از طریق کابل وصل شدیم
  لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کاری باید بکنیم
  شب خوش

  پاسخ
 60. محسن سوری می گوید:

  سلام
  وقت بخیر
  من 5 تا سیستم دارم. همشون ویندوز 7 هستن . میخوام از طریق سوئچ و پچ پنلی که در رک هست شبکشون کنم. در واقع یکی از سیستم ها رو به عنوان سرور در نظر گرفتم. ip همه سیستم ها رو هم ست کردم . فایروال همه هم کلا خاموشه. اما وقتی از هر سیستم ، سیستم دیگه ای رو پینگ میکنم ارور destination host unreachable میده .
  همچنین علامت مثلث زرد روی نتورکم در قسمت تولبار ویندوز در همه ی سیستم ها وجود داره.
  در قسمت سوئیچ هم فقط چراغ پورتی که مستقیم از سرور به سوئیچ زدم سبز رنگه اما بقیه که از پچ پنل به سوئیچ اومدن، زرد رنگ هستن . ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

  پاسخ
 61. Shoniz می گوید:

  سلام و وقت بخیر
  من تو یه مجموعه ای هستم که حدود 20 تا کامپیوتر داره که یک مودم adsl داره.
  مودم adsl وصل هست به یک access point .
  تمام سیستم های این مجموعه به wifi وصل هستند.

  مشکل من در اینجاست که میخواهم روی هر سیستم یک فولدر بسازیم و همان فولدر رو به اشتراک بگزاریم.(از طریق وای فای)
  در کل هر کسی خواست فایلی رو به اشتراک بگزارد , بیاید و در آن فولدر آن فایل را بردارد.
  بصورتی که اینترنت قطع نشود.
  منتظر راهنماییتون میمونم.

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   برای اینکار باید به مسئول آی تی تون گزارش بدید تا این کار رو براتون انجام بده.

   ولی کلا این راه حل درستی نیست و باید یه کامپیوتر رو به عنوان کامپیوتر اصلی در نظر بگذارید و اون رو شیر کنید و بعد این شیر رو روی هر کامپیوتر بگذارید و بهشون بگید فایل ها رو داخل این پوشه بگذارند.

   چون یه پوشه است ، به راحتی هم میشه بکاپ گرفت که مشکلی بوجود نیاد.

   در صورتی که سوال دیگه ای دارید درخدمتتون هستم.

   با تشکر

   پاسخ
 62. سیاوش ملک نیا می گوید:

  دوست خوبم درود بر شما
  من بعد از انجام کارهای شبکه از سرور اصلی نتونستم کامپیوتر 2 رو که فولدرش و به اشتراک گذاشتم ببینم
  با این اخطار مواجه شدم

  پاسخ
 63. محمد می گوید:

  سلام من یه سوال داشتم دو تا کامپیوتر دارم طبقه ی 1 و مودم طبقه ی 2 هستش امکان جابجایی مودم نیست میشه با یه رشته کابل LANاز مودم طبقه ی دوم بیارم پایین و به دو کامپیوتر طبقه ی وصل کنم . شدنی هستش سوییچ لازم داره؟ راهنمایی کنید.

  پاسخ
 64. Rezamxc می گوید:

  سلام میشه سیستم کالی لینوکس با ویندوز 10 وصل کرد ؟
  لطفا جواب را به جمیلم بدهید

  پاسخ
 65. احمد می گوید:

  سلام
  من دوتا کامپیوتر دارم هردوتا ویندوز10 هست. یکی با کابل به مودم وصل شده و اون یکی با کارت شبکه و به صورت وای فای به مودم وصل شده. من آموزش شما را انجام دادم اما اشتراک گذاری انجام نشد. لطفا من را راهنمایی کنید که چگونه می توانم این دو کامپیوتر را شبکه کنم. با تشکر فراوان

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام و با تشکر

   لطف کنید بفرمائید چه خطایی دارید و توی کدوم مرحله از شبکه کردن هستید تا بتونیم بهتر خدمات شبکه کردن بین چند کامپیوتر رو به شما بدیم

   پاسخ
 66. علی اصغر می گوید:

  سلام آقامحمدخداخیرت بده زحمت میکشی وقت میذاری راهنمایی میکنید عرض بحضورشمابنده یه مودم دانگل سیمکارتی دارم وصل کردم رایانه وازاینترنتش استفاده میکنم یه مودم وایرلسم دارم که اونم به رایانه وصله میخواستم بدونم میتونم اینترنت رایانه روازطریق مودم وایرلسم ازطریق وای فای اون به اشتراک بذارم بطوری که باموبایل ازاینترنت استفاده کنم.ممنون درپناه خدا

  پاسخ
 67. علی اصغر می گوید:

  سلام ببخشیدمن فکرمیکردم یه نفرجواب میده اسم بردم هرکدوم ازاساتیداگه میتونن زحمت بکشن جواب بدن ممنون میشم

  پاسخ
 68. علی می گوید:

  با سلام در کامپیوتر من internet prorocol versin 4 نیست Internet Protocol TC/IP هست ایا باید از این استفاده کنم

  پاسخ
  • مسعود احمدی می گوید:

   با سلام به شما دوست گرامی ، سوئیچ و هاب سوئیچ یه فرق کوچیک دارند که در مثال زیر به شما توضیح می دم:
   زمانی که شما به عنوان یه کاربر یه فایل 1 گیگابایتی رو توی شبکه Share می کنید که کاربران دیگه استفاده بکنند اگر پهنای باند شبکه شما 100 مگابایت باشه و همزمان 4 نفر بخواهند این فایل رو استفاده کنند تفاوت هاب سوئیچ و سوئیچ نمایان میشه:
   سوئیچ این امکان رو داره که به هر نفر پهنای باند 100 مگابایت رو بده و یعنی هر کدام می تونن ظرف 10 ثانیه فایل رو کپی کنند.
   هاب سوئیچ این امکان رو نداره و پهنای باند به چهار نفر تقسیم میشه و هر کدام 25 مگابایت پهنای باند دارند و هر کدام 40 ثانیه طول میکشه تا فایل را کپی کنند.

   البته امروزه اصلا دستگاه هاب سوئیچ تولید نمیشه ولی مودم های اینترنت اکثرا هاب سوئیچ در آنها استفاده شده است.

   همیشه تن درست باشید.

   پاسخ
 69. سحر می گوید:

  سلام وقت بخیر سپاس از آموزش خوبتون
  اگه بخوایم ۴کامپیوتر رو بهم وصل کنیم و یکی از اونهت رو به عنوان سرور باشه که مثلا از طریق اون سیستم آموزش بدیم و ۳ سیستم دیگه هر کاری که سیستم اول انجام میده براشون قابل مشاهده باشه چه کا دیگه ای باید انجام بدیم؟

  پاسخ
 70. الهام می گوید:

  سلام
  من میخام از خونه بتونم سیستم حسابداری شرکتم دسترسی داشته باشم و حسابدار هم جدا از منزلش دسترسی داشته باشه این مدل شبکه رو چطور باید راه اندازی کنم?

  پاسخ
 71. مهدی حسین پور می گوید:

  سلام
  به همه ….
  یک سوال تخصصی.

  آیا با دو عدد مودم adsl
  که طبیعتا هر دوشون پورت تلفن دارن.

  می شود تا فاصله ۴۰۰ متری شبکه ایجاد کرد؟

  منظورم و سوالم از اهل فن این است که
  آیا میتوانیم جایگزین پتون کنیم.
  مودم ها رو؟؟؟

  پاسخ
 72. صابر می گوید:

  سلام یه سوال،با این روش میشه بازی هم کرد؟یعنی بتونیم با هم بازی کنیم از طریق سرور بازی ها؟

  پاسخ
 73. محمد رضا می گوید:

  سلام و تشکر
  میخواستم بدونم اولا دوتا لپتاب رو با ویندوز های مختلف با همین روش شبکه میکنند؟ مثلا ۷ با ۱۰ و دوم اینکه میشه ازadslاستفاده نکرد و لپتابارو با کابل LANب۶ هم وصل کنیم

  پاسخ
 74. محمد می گوید:

  من توی ویندوز 10 هر کاری کردم نتونستم نتورک دیسکاوری رو روشن کنم
  هر چی روشن میکنم باز میبینم خاموشه
  خیلی ترفند های ویندوز رو برای روشن کردنش امتحان کردم
  سرویس های مورد نیازش رو هم روشن کردم
  فایروال هم خاموشه
  حتی SMB 1.0/CIFS File Sharing Support رو هم روشن کردم
  اصلا و ابدا نمیخاد روشن بشه
  30 تا ویدئو یوتویوپ گشتم برای روشن کردنش
  ولی جواب نمیده نمیده نمیده نمیده

  پاسخ
 75. yousef می گوید:

  سلام برای ست کردن آی پی های پرینتر و اسکنر یا….. باید همین مراحل را طی کنیم؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 76. حمید می گوید:

  سلام،
  ببخشید انتقال فایل از این طریق،ترافیک اینترنت هم مصرف میکنه؟
  ممنون میشم جواب بدیذ

  پاسخ
 77. جهاندیده می گوید:

  سلام و خداقوت
  توضیحات تان خیلی خوب بود و انجام دادم . اما زمان استفاده نام کاربری و پسورد می خواهد . علت چیست ؟ و چگونه انجام دهم . با تشکر

  پاسخ
 78. شهاب می گوید:

  سلام رفیق
  من دوتا سیستم شبکه کردم منتهی زمانی که آیکون سیستم دومی رو باز میکنم هیچ فایلی نیست!

  پاسخ
 79. سجاد می گوید:

  ببخشید آیا میشه کامپیوتردوم با فلش وای فای به مودم وصل بشه و بد باکامپیوتر دوم شبکه ای بشه

  پاسخ
 80. Maryam می گوید:

  سلام. ببخشید من میخوام با سه تا کامپیوتر با مودم adsl شبکه کنم. دو تا شون الان شبکه هستن و کار میکنن. کامپیوتر سومی رو هم طبق این تنظیمات انجام بدم. یعنی مثلا آی پی شو بدم ۱۹۲.۱۶۸.۱.۶۰ بقیش شبیه همون تنظیمات بالا که شما گفتید. حالا سرور کدومه کلاینت کدومه؟ من مبتدیم چند تا راهنما خوندم قاطی کردم. یه جا نوشته بود تو قسمت gateway آی پی کامپیوتره اول یعنی سرور رو بنویسید. که سرور و کلاینت مشخص باشه. تو دفتر ما یه کامپیوتر سروره کامپیوتر دیگه محدود تره. یعنی مثلا کامپیوتر اول رمز وی پی ان رو عوض میکنه بقیه هم باید طبق اون عوض کنن و کامپیوتر دوم حق تغییر رمز vpn رو خودش نداره و فقط باید شبیه اون کامپیوتر وارد کنن. میشه بگید چطوریه که یکی میشه سرور اون یکیا میشن کلاینت. این تنظیماتی که گفتید کلاینت و سرور رو مشخص میکنه یا تنظیماتش فرق میکنه

  پاسخ
 81. بهبود می گوید:

  سلام وقتتون بخیر .ممنون از اطلاعات خوبتون. لطف کنید اموزش وصل کردن پرینتر و یا اسکنر رو هم از طریق سویچ بدید ممنون میشم.

  پاسخ
 82. آزادی می گوید:

  با سلام . تشکر از توضیحات خوبتون. من شبکه شدن اما لپ تاپ 1 ، لپ تاپ 2 را در پنجره network پیدا نمی کند. و لی کامپیوتر 2 به خوبی آن را پیدا می کند و قابلیت دسترسی به اطلاعات را دارد.

  پاسخ
 83. شایق می گوید:

  سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز
  من تو خونه یک پرینتر سامسونگ و یک لب تاب و گوشی اندروید دارم که میخوام از طریق موبایل به صورت وای فای پرینت بگیرم.امکانش هست؟

  پاسخ
 84. غزال می گوید:

  برای شبکه کردن به شیوه بالا باید TCP/IP روی pc نصب باشه،من درایو نصب TCP/IP برای ویندوز ۷،۱۰ میخوام لطفا

  پاسخ
 85. سعید می گوید:

  سلام وقت بخیر
  بعد از شبکه کردن 3.4 تا کامپیوتر با مودم
  دسترسیشون به اینترنت چطوره ؟
  یعنی منظورم اینه ایا بعد از شبکه کردن و ارتباط کامپیوتر ها با هم به اینترنت هم متصل هستن که بتونین برن ؟

  پاسخ
 86. مهرداد می گوید:

  سلام وقت شما بخیر .
  من پنج کامپیوتر دارم مخام شبکه بکنم .هم کارت شبکه دارم هم مودم adsl
  کدامش بهتره ؟؟؟بعدش روش چطور که شبکه بکنم .ممنون از سایتون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *